Hakkımızda

Salıpazarı Yerel Eylem Grubu Derneği 01.08.2019 tarihinde kurulmuştur. Derneğimizin 9 u yönetim kurulunda olmak üzere toplam 32 üyesi vardır.

Salıpazarı yerel eylem grubu derneği ilçemizin doğa,kültür ve tarihi zenginliklerini değerlendirerek kırsalda kalkınmayı amaçlamaktadır.
Bu sebebten dolayı paydaşlarımızla (Salıpazarı belediyesi,salıpazarı kaymakamlığı,salıpazarı ziraat odası.salıpazarı esnaf ve sanatkarlar odası,salıpazarı muhtarlar derneği)birlikte yeni projeler üretip uygulamaya geçirmeyi amaçlamaktadır.

Derne​ğimizin üyeleri kamu, özel sektör ve çiftçilerimizi kapsayacak şekilde olup geniş bir tabana sahiptir. Aynı zamanda Salıpazarı  belediyesi ve kaymakamlığı ile birlikte uyumla çalışmakta olup belediye başkanımız sn. halil akgül ve kaymakamımız sn.meriç dinçer fahri üyelerimizdir.

Derneğimiz Avrupa birliği destekli olan IPARD programı uygulaması olan LEADER yaklaşımına uygun bir şekildelıpaza kurulmuş olup LEADER  ile birlikte yerelde güçlenip salıpazarının durağan  potansiyellerini harekete geçirip insanlarımızın daha üretken ve girişken bir hale gelmesiyle ilçemizin refah düzeyinin yükselmesini öngörmektedir.

e-mail adresimiz:    salyegder@hotmail.com