TARIMSAL KADIN KOOPERATİFÇİLİĞİ EĞİTİMİ

2024-05-23

TARIMSAL KADIN KOOPERATİFÇİLİĞİ EĞİTİMİ

 

Salıpazarı Yerel Eylem Grubu Derneği ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce, "Tarımsal Kalkınma Kooperatifçilik" eğitimi gerçekleştirildi.

Salıpazarı Belediye Başkanı Reafaettin Karaca, SASKİ konferans salonunda düzenlenen programda, Yerel Eylem Grubu Derneğinin ilçe adına çok olumlu işler yaptıklarını belirterek, eğitim programında emeği geçenlere teşekkür etti.

Programda kooperatifçiliğin ekonomideki yeri, uluslararası örgütler ve kooperatifler, kooperatif işletmelerinin önemi, kadınların güçlenmesinde kooperatiflerin rolü, dünyada ve Türkiye'de kooperatifçilik hareketi ve iyi uygulama örnekleri gibi konularda sunum yapıldı.

Programa Salıpazarı Kaymakamı Salih Başara, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Niyazi Özdal, Ziraat Odası Başkanı Zafer Ersoy, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Barış Aydoğdu, Salıpazarı Gençlik ve Spor Müdürü Fatih Sağlam, Salıpazarı Yerel Eylem Grubu Derneği Başkanı Hakan Şahin ile diğer ilgililer katıldı.

Programa konuşmacı olarak katılan Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Sn. Orhan Şanlı ve Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şubesi Tarımsal Yatırım Danışma Ofisi ve Dış Kaynaklı Kadın Örgütleri Birim Sorumlusu Satı Altunkaya'ya
teşekkür ediyoruz.