SALIPAZARI'NDAN TURİZM ATAĞI!

2024-05-07

SALIPAZARI'NDAN TURİZM ATAĞI! DOĞAL GÜZELLİKLER SOSYAL MEDYA İÇERİK ÜRETİCİLERİNE TANITILDI

Salıpazarı’nın Doğal güzellikleri Samsun ve ilçelerinin tanıtımına gönül vermiş sosyal medya içerik üreticilerine tanıtıldı. Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Salıpazarı Belediyesi ve Salıpazarı Yerel Eylem Grubu Derneği (YEG) iş birliğinde düzenlenen program kapsamında, ilçenin tarihi, doğal ve kültürel mekânları sosyal medya içerik üreticilerine tanıtıldı.

Salıpazarı Belediye Başkanı Refaettin Karaca tarafından karşılanan sosyal medya içerik üreticileri, geziye Salıpazarı Üreten Toprak Analar Derneği'nin ikramlarıyla başladı. Kınalık Yaylası, Çağlayan Takım Şelaleleri gezisinin ardından ilçe merkezinde öğle yemeği ile devam eden programa, Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürü Cemal ALMAZ ve beraberindeki heyet de katıldı. Yemekte sosyal medya içerik üreticileri gördükleri yerlerle ilgili izlenimlerini yetkililerle paylaştı. 

Salıpazarı Belediye Başkanı Refaettin Karaca, ilçenin turizm potansiyelini ortaya çıkarmak amacıyla çalışma yaptıklarını belirterek, "Salıpazarı Barajı'mızın tamamlanması, şelalelerimiz, kaya mezarları ve Garpu Kalesi'nin Samsun turizm envanterine kazandırılması şarttır. Gerek bakanlıklar nezdinde gerekse yerel yönetimler olarak Salıpazarı ilçemizi turizme açmak, ekonomik açıdan ilçemize büyük katkılar sağlayacaktır. Salıpazarı Belediyesi olarak bu konuda elimizi taşın altına koymaya hazırız. Büyün paydaşlarımızdan destek bekliyoruz" dedi.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Cemal ALMAZ ise Samsun turizminin hak ettiği yere getirmek için çalışmaların sürdürüldüğünü belirterek, Salıpazarı ilçesinin de tarihi, kültürel ve doğal mirasını korumak, geliştirmek, gelecek kuşaklara aktarmak için ilgili kurumlarla işbirliği yapacaklarını kaydetti. Programa, Samsun İl Kültür ve Turizm Personeli Murat Cemtekin, Salıpazarı Yerel Eylem Grubu Derneği Müdürü Hatice Kurnaz, Salıpazarı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Alim Çakır, Salıpazarı Belediyesi Meclis Üyesi Nuray Erensoy ile BBP İlçe Başkanı Mehmet Candan da katıldı. 

 Samsun Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz koordinasyonunda geziye katılan tüm ekibe ilçemizin tanıtımına katkılarından dolayı olan teşekkür ederiz. 

 

@samsunilkulturturizm
@salipazariyeg 
@officialsalipazari55 
@salipazaribelediyesi 
@samsuncanli_

@samsundankare 
@samsuntweetleri 
@nlgncan 
@bahriihastenn 
@alimtmr61 
@anisa_chngzvna 
@nazik_anarbek 
@tugbaningezileri 
@akifbayer_photo
@tkdksamsun
@tkdkonline
@salipazaribelediyesi