SALIPAZARI'NDA ÇOCUK ŞENLİĞİ

2024-06-11

SALIPAZARI ÇOCUK ŞENLİĞİ

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından finanse edilen 2024 Yıllık Uygulama Planımız kapsamında, Salıpazarı Anaokulu, Salıpazarı İlçe Millieğitim Müdürlüğü, Salıpazarı YEG, Salıpazarı Kızılay ilçe Temsilciliği işbirliği ile Çocuk Şenliği Düzenlendi. Şenlik Salıpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Salıpazarı Anaokulu Bahçesinde gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında Anaokulundan mezun olan miniklere de kep atma etkinliği düzenlendi.  Salıpazarı Yerel Eylem Grubu Derneğinin katkılarıyla Anaokulu bahçesinde yapılan etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Salıpazarı Kaymakamı Salih Başara, "Yarının büyükleri miniklerimizin eğitimlerindeki ilk etap tamamlandı. Burada aldıkları eğitim bundan sonraki yaşamlarında faydalı olacaktır. Bu güzel etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen tüm öğretmenlerimize ve çalışanlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Onların özverili çalışmaları sayesinde çocuklarımızın yeteneklerini sergileme fırsatı bulduğumuz bu gösteri, hepimiz için büyük bir gurur kaynağıdır” dedi.

Etkinlik öğrencilerinin gösterileri, öğrenciler tarafından hazırlanan sergi gezisi, palyaço, yüz boyama etkinlikleri, müzik ve çeşitli etkinliklerle devam etti

Etkinliğe Salıpazarı Kaymakamı Salih Başara, Belediye Başkanı Refaettin Karaca, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Samet Kurulçelik, İlçe Emniyet Amiri Nevzat Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Savaş, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Fatih Sağlam, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Alim Çakır, İlçe Müftüsü Kenan Doğru, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Niyazi Özdal, Salıpazarı Yerel Eylem Grubu Derneği Müdürü Hatice Kurnaz, öğrenciler, veliler ve öğretmenler katıldı. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.