Salıpazarı Yerel Eylem Grubu Derneği (SALYEGDER) Faaliyetlerine Hız Kesmeden Devam Ediyor.

2023-06-02

Salıpazarı Yerel Eylem Grubu Derneği (SALYEGDER) Faaliyetlerine Hız Kesmeden Devam Ediyor.

2023 Yıllık Uygulama Planında yer alan Salıpazarı YEG alanında SEYAHAT ACENTELERİ, TURİZM ALANINDA FAALİYET GÖSTEREN STK TEMSİLCİLERİNİN KATILIMIYLA Salıpazarı’nın Turistik Değerlerinin Tanıtımı Konusunda Farkındalık Yaratmak için toplantı gerçekleştirildi.

Program Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA), Salıpazarı Belediyesi, Salıpazarı Yerel Eylem Grubu Derneği ve paydaşların işbirliği ile 02. / 06 / 2023 Cuma Günü Salıpazarı YEG alanında gerçekleştirildi.

Toplantı sonrası Salıpazarı’nın doğal, tarihi ve kültürel turistik değerleri ile yöresel lezzetlerinin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla Suudi Arabistan ve Kuveyt'ten bölgeye turist getiren acenteler Salıpazarı’nın turistlik tesislerini, Yöresel Ürün Pazarını ve Karacaören Şelalesini gezdi.

Düzenlenen tanıtım gezisine  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Turizm ve Markalaşma Birim Başkanı Mesut Kılıç, Türk Hava Yolları Cidde Satış Şefi Ali Serdar Terlemez, Turki Arabi Travel sahibi Metin Çalışkan, Samsun Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumundan uzmanlar, Salıpazarı Ziraat Odası Başkanı Zafer Ersoy, YEG Başkanı Hakan Şahin, YEG Müdürü Hatice Kurnaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.